Lépések a képtartó elkészítéséhez
Nézzük, melyek azok a lépések és feladatok, amivel ti is könnyedén el tudjátok készíteni a saját képtartótokat. Először is szedjünk össze minden szükséges szerszámot, amit használni fogunk a képtartó elkészítésénél. Majd vágjuk méretre a szükséges faanyagot a további lépések előtt egy asztali körfűrész segítségével. Ha nincs asztali körfűrészetek, semmi gond, használjatok nyugodtan másik fajtát. Miután sikerült méretre vágni a darabokat, ne feledkezzetek meg a csiszolásról, hogy tökéletes végeredményt kapjatok.
Ezután vízszintesen ragasztó segítségével ragasszatok össze 5 darabot, illetve függőlegesen a két szélére is tegyetek egyet-egyet. Használjatok ezután a lépés után egy szorítót is, hogy biztosak legyetek abban, hogy nem fognak szétcsúszni és rosszul összeszáradni a képtartó darabjai.
Száradás után távolítsátok el a szorítót, majd készítsétek el a marásokat a képtartó hátsó tartó részébe. Amint látjátok következő lépésként elkészítettük és megfelelő szögben kivágtuk a képtartó felső 4 darabját is. Amíg ez a 4 rész is szárad, addig a marásokat egyik oldalán lapos, másik oldalán kisebb kúpos reszelővel szépen finomra lehet sorjázni. Ha ezek is részek is szépen a helyükön maradnak már és megtörtént a sorjázás, ismét menjünk át a kereten egy csiszolóval.
Ne ijedjetek meg a lézeres szövegezés nem kötelező része a tartónak, egyszerűen csak fel akartuk dobni az általunk készített verziót. Ha nincs otthon ilyen gépetek, semmi gond, anélkül is tökéletes fog mutatni a lakásban a képtartó.
Amint látjátok mi még a végén egy fa védőlakkal átkentük a keretet, hogy szebb színt és védelmet is nyújtson a keret számára.
Reméljük nálatok is kellemes élményt és érzést fog nyújtani, hogy ha a saját képkeretetekbe tudjátok belerakni a szép emléket tartalmazó képeket. Nyugodtan nézzetek szét a webshopunkban, ha esetleg hiányozna bármi szerszám, ami képtartó elkészítéséhez szükséges lenne. Ajánljuk másik barkács bejegyzésünket is, amiben Zsolt bortartó készítését mutatja meg.